מחויבות לבניה סביבתית ולערכי הקיימות – כדי שתהיה לכם איכות חיים.

אנו פועלים מתוך הכרה בחשיבות חזון הקיימות ובסינרגיה בין בניה סביבתית, איכות חיים וערך כלכלי.

שיטת התכנון והבניה של החברה, משלבת היבטים ירוקים וכלכליים המאפשרים סביבת חיים טובה, בטוחה ובריאה יותר וחסכון עצום במגוון רחב של אספקטים יומיומיים במשק הבית.


ביצוע הפרויקטים, נעשה ללא פשרות, תוך שימוש במגוון רחב של פתרונות מתקדמים, אשר מבטיחים לדיירים איכות חיים ברמה שלא הכרתם וכוללים בין היתר התייחסות לנושאים הבאים:


בידוד תרמי

שימוש בבידוד תרמי בקירות המעטפת וגג המבנה מפחית מהשפעת הטמפ' החמות של הקיץ הישראלי, מבודד את הטמפ' הקרות בחורף, שומר על טמפ' קבועה ככל שניתן בחלל הדירה ועל כן מוביל לחיסכון באנרגיה בצורכי חימום וקירור הבית ומפחית את עלויות החשמל.

חלונות הם בדרך כלל נקודת תורפה בידודית במעטפת שכן מקדם הבידוד של החומרים המרכיבים אותם נמוך (על פי רוב זכוכית, אלומיניום ברזל). לכן נספק חלונות בעלי זכוכית כפולה ומבודדת תרמית ואקוסטית, עם פרופילים מבודדים.


אוורור

העמדה סביבתית נכונה של המבנה ומיקום נכון של הפתחים מעלה את איכות החיים בדירה, מגביר אוורור טבעי היוצר תחלופה של אוויר בתוך המבנה, מקל על קירור הבית בחודשי הקיץ החמים ומפחית תופעות של עובש ופיטריות בדירה.

תכנון הדירה עם שלושה כיווני אוויר מאפשר להסתמך על אוורור טבעי לטובת השגת יעילות תרמית.

בחניונים, מתאפשר אוורור טבעי מפולש על-ידי פתחים הקבועים בדפנות הקבורות-למחצה של החניון (בכפוף לתכנון אדריכלי הסופי).


תאורה טבעית

העמדת המבנה, הדירות והפתחים במבנה מוביל לחסכון באנרגיה ולמקסום תאורה טבעית ובלתי מסנוורת.


אנרגיה

הפניית כל דירה לשלושה כיווני אוויר מאפשרת הסתמכות על אוורור טבעי לטובת השגת יעילות תרמית ועליה באיכות החיים.

חימום פאסיבי מתאפשר על-ידי חדירת שמש חורפית לחללי הפנים בעוד חדירת השמש הישירה בקיץ נחסמת על-ידי תריסים חיצוניים, מרפסת הקומה העליונה או פרגולות בנויות בדירות הגג.

בכל הדירות נעשות הכנות להתקנת מערכת מיזוג אוויר מרכזית של מזגני אינוורטר והכנות להתקנת מאווררי תקרה המפחיתים את הצורך בהפעלת מערכת המיזוג.

בכל פרויקט נבדקת האפשרות להתקנת מערכת מרכזית למניעת אבנית, חיסכון נוסף באנרגיה מושג על-ידי המערכת Hydro flow של אפיקי מים מקבוצת פז גז או ש"ע, למניעת שקיעת אבנית על-ידי יצרת שדות חשמליים אקראיים. הפרדת האבנית מהצנרת הראשית מאריכה את אורך חיי המכשירים החשמליים וחוסכת באנרגיה הדרושה להפעלתם.

בכל פרויקט נבדקת אפשרות להתקנת מערכת פוטו-וולטאי לייצור חשמל על הגג (מותנה בניתוח הצללות ממבנים סמוכים להוכחת האפקטיביות ובדיקת כדאיות כלכלית). המערכת מתוכננת לייצר  כ 2-4 KWP חשמל שיימכר לרשת המרכזית. מהרווח שיתקבל תשולם צריכת החשמל הציבורית בבניין, כאשר היעד הוא ש- 75% מצריכת החשמל הציבורי בבניין תמומן מייצור חשמל על ידי המערכת. המערכת תועבר לדיירים כחלק מרכוש הבניין המשותף ותחזוקתה תעוגן בהסכם עם החברה שתתקין אותה. צריכת החשמל הציבורית בבניין וכן ייצור החשמל מהמערכת תוצג בזמן אמת על מסך LCD בכניסה הראשית לבניין.


גופי תאורה חסכוניים

בכל חללי הפנים המשותפים יותקנו גופי תאורה חסכוניים מסוג PL בעלי אורך חיים ארוך שיפחית את פליטת החום, עלות התחזוקה ואת הוצאות החשמל.


מים

הצורך לחסוך במים הוא נושא המשותף למשק הבית הישראלי, אשר מעוניין לחסוך בהוצאות המים של המשפחה וחשוב למדינה כולה. השאיפה הינה להשיג חסכון של 33% בצריכת המים של הדירות והבניין, הודות להתקנת וסתי ספיקה בכיורי מטבח, במקלחות ובכיורי הרחצה, התקנת מיכלי הדחה דו-כמותיים קטנים ו"חסכמים"- מגבירי לחץ בכל הברזים והמקלחים.

בפרויקטים נשתלת צמחיה מקומית וחסכונית במים. במקום מדשאות זוללות מים נעשה שימוש בחיפויי קרקע יבשים כמו שברי רעפים וחצץ. השקיית הצמחייה תעשה בטפטפות בחלוקה לקווי השקיה נפרדים על-פי אזורי צמחיה שונים.

צעד נוסף הננקט לטובת מיצוי פוטנציאל החיסכון במים הוא ניסוח הנחיות לתחזוקת הגינה שיועברו לוועד הבית ולחברת האחזקה.


בידוד אקוסטי

יצירת אקוסטיקה משופרת בין הדירות ע"י בידוד על פי תקן 1004 מפחיתה את רעשי הרקע ומעניקה פרטיות ואיכות חיים משופרת.


חומרים

נעשה שימוש במוצרי בנייה בעלי תו תקן ישראלי ובמידת האפשר תו ירוק ישראלי : צבעים, טיח תרמי וטיח גבס, ובלוק מבודד.

לטובת חיפויי קרקע וכתחליף למדשאות יישקל לעשות שימוש בחומרים ממוחזרים: שברי בלוקים ושברי רעפים, וכן יעשה שימוש במצעים ממוחזרים מהאתר ומחוצה לו.


פסולת

פינוי פסולת הבניין יעשה למטמנות פסולת מורשות ומאושרות על ידי עיריית רמת גן ובפיקוח המשרד לאיכות הסביבה.

לטובת מחזור פסולת ביתית, תעשה הכנה בחדרי אצירת האשפה להעמדת מכלים להפרדה ולמחזור לשני זרמים: זרם יבש וזרם רטוב.


ניהול

ניהול הבניין המשותף ייעשה על-ידי חברת אחזקה שתתודרך על ידי חברת בניין וסביבה.

אחזקת המערכת הפוטו-ואלטאית תעוגן בהסכם התקשרות עם החברה המתקינה.


תחבורה ונגישות

בכל פרויקט ,ייבחן ביצוע הכנה לטעינת רכבים חשמליים.

בבניין יבנה מחסן משותף לאחסון אופניים ועגלות וכן מחסנים פרטיים לטובת שימוש זה (מותנה בתכנון האדריכלי הסופי).


קהילה, חברה וחינוך

בקומת הקרקע של הבניין ייבנה חלל שישמש כמועדון דיירים בו ניתן יהיה לקיים אירועים פרטיים, פעילות גופנית וישיבות דיירים (בכפוף לתכנון אדריכלי הסופי).

חדר המדרגות ישמש מעין חדר כושר – יותקנו בו שלטי הנחיה לביצוע תרגילים גופניים. תכנון ההופך את השימוש במדרגות לאטרקטיבי ומהווה חלופה בריאה וחסכונית באנרגיה לשימוש במעלית.

נכתב "מדריך ירוק למשתמש בבניין“ המציג קווים מנחים לתפעול נכון של הבניין ושל דירות המגורים בו באופן הממצה את פוטנציאל החיסכון הגלום בתכנון, כגון צמצום ייצור אשפה ומחזורה, חסכון בצריכת אנרגיה ומים, תחזוקת הגינה וניהול משק בית בריא.